İÇKİNİZİN GERÇEKLİĞİNİ VE KALİTESİNİ ÖLÇEN RUTGOTONIX

rotgutonix-580-x-302Su katılmış biralar, konsantre viskiler, sahte içkiler vs vs birçok kişi barda olsun, tatilde olsun ya da evinde bir dönem bu tür bir durumdan mutlaka muzdarip olmuştur. İşte tam da bu noktada İspanyol mucit Emilio Alarcón’un bir akşam gezmesinde ucuz ve kötü bir içkiyle kandırılması ve ertesi gün akşamdan kalma bir şekilde kötü bir sabah geçirmesi sonrasında tasarladığı Rotgutonix ile bu dertlerimizden kurtulmak mümkün.

Rutgotonix bir alkol dedektörü. Rutgotonix’in ucunu kadehteki içkinize dokundurduktan 20 saniye sonra cihaz içkinin türünü otomatik olarak algılıyor ve cihazın lcd ekranında içkinizin gerçek olup olmadığı bilgisi içkinin adıyla birlikte yazıyor.

Eğer sağlam içiciyseniz bu tadı mutlaka kendiniz hissedeceksinizdir ancak emin olmak istiyorsanız Rutgotonix bu iş için biçilmiş kaftan.

Rutgotonix şu anda 6 değişik alkollü içkiyi ayırdedebiliyor. Bunlar Johnny Walker, JB, DYC, Pampero, Brugal ve Havana Club. Bir sonraki versiyonunda ise 20 değişik alkollü içkiyi daha ayırdedebilmesi bekleniyor. Rutgotonix şu anda satışa sunulmuş durumda ancak gelecekteki gelişmiş versiyonlarını takip etmekte de fayda var.

Kaynak: Curiosite – Gizmodo.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir